Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

4 cechy dobrej bielizny pościelowej

2022-09-09
4 cechy dobrej bielizny pościelowej

Jeśli zastanawiasz się nad doborem odpowiedniej pościeli, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Wzięcie ich pod uwagę, sprawi że będziesz się budził z uśmiechem na ustach i werwą, by z energią zacząć nowy dzień. Oczywiście jeśli masz problemy zdrowotne, nie dokona rzeczy niemożliwych, ale będzie jednym z kluczowych elementów udanego snu.

Czym się kierować przy wyborze pościeli?

Wybierasz się do sklepu z pościelą, aby wybrać nowy wymarzony komplet? Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to materiał. Jeśli pościel jest szorstka i nieprzyjemna, może utrudnić zasypianie i niemiłe pobudki w nocy. Dobrze jest wybrać pościel delikatną, która miękko otula śpiącego i zawiera dużo naturalnych włókien. Dodatki sztucznych tkanin mogą powodować alergię skórną.

Drugim kryterium, którym warto się kierować, jest termoizolacyjność. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wymianę całej pościeli przy okazji innej pory roku, dlatego świetnym wyborem będzie pościel która w zimie grzeje zmarznięte ciało, a w lecie chłodzi. Zazwyczaj doskonała będzie bawełna, która pozwoli skórze oddychać.

Wiele osób sugeruje się pięknym wzornictwem, ale zapomina, że pościel powinna być przede wszystkim trwała. Warto również wybrać solidnie uszyte prześcieradła z gumką. Jeśli dotychczas używałeś tradycyjnych prześcieradeł, od razu zauważysz większy komfort używania.

Wybór dla świadomych konsumentów

Jeśli wybierasz pościel świadomie i z dbałością o przyrodę, sięgnij po produkty oznaczone certyfikatem GOTS. Otrzymują go produkty, które nie mają negatywnego wpływu na naturalne środowisko i zazwyczaj są wykonane głównie z bawełny, która pochodzi z certyfikowanych upraw. Oczywiście materiał, z którego powstaje pościel, jest szyty bez udziału niebezpiecznych dla zdrowia środków chemicznych.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel