Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie materace są najlepsze dla kręgosłupa?

2022-11-10
Jakie materace są najlepsze dla kręgosłupa?

Coraz więcej osób ma problemy z kręgosłupem. Mają na to wpływ nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale też siedzący styl życia, nieodpowiednia pozycja w czasie pracy na komputerze oraz rzadkie uprawianie sportów. Wielokrotnie jednak winowajcą bólów w odcinku lędźwiowym czy szyjnym jest źle dobrany materac. Spędzamy wiele czasu śpiąc, dlatego warto zapewnić sobie jak najlepszą higienę snu. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak wybrać odpowiedni materac.

Czym warto kierować się przy wyborze materaca?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli materaców, dlatego wybór najlepszego rodzaju dla siebie, jest trudnym zadaniem. Bardzo popularne są materace piankowe oraz sprężynowe. Przy wyborze dobrze jest kierować się też swoją wagą. Materace są oznaczone literą H od angielskiego słowa “hardness” oznaczającego twardość oraz cyfrą. Twardość H1 jest dedykowana najlżejszym dorosłym i dzieciom ważącym nie więcej niż 60 kilogramów. H2 to z kolei materace dla osób ważących od 50 do 80 kilogramów, natomiast H3 i H4 są dla nieco cięższych ludzi, których waga przekracza 100 kg. Warto jednak pamiętać, że są to jedynie przedziały orientacyjne i nie dla każdego określona twardość będzie odpowiednia. Często zdarza się, że na przykład seniorzy, czy chorzy cierpiący na choroby układu krążenia, lepiej śpią na bardziej miękkich materacach, niż wynikałoby to z ich wagi. 

Materace z pianki termoelastycznej

Dobrym wyborem może być materac z pianki termoelastycznej, który dopasowuje się do ciała pod wpływem nacisku. Jednak szybko powraca do pierwotnej formy po wstaniu z łóżka, dlatego zachowuje swoje właściwości przez długi czas. Dobrze dodać do niego pasujące prześcieradła z gumką, na przykład frotte. Warto wiedzieć, że taki materac bardzo dobrze poprawia krążenie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel