Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie są rodzaje materacy?

2022-05-25
Jakie są rodzaje materacy?

Łóżko jest jednym z ważniejszych elementów znajdujących się w mieszkaniu. To w nim każdy człowiek spędza ⅓ życia. Nieodłącznym elementem łóżka jest materac. Im lepszej jakości i bardziej dostosowany do użytkownika, tym skuteczniej pełni swoją funkcję przyczyniając się do zwiększania jakości snu. Poza tym dobrze dostosowany materac gwarantuje odpowiednie podparcie ciała, co jest ważne szczególnie dla osób mających problemy z kręgosłupem.

Materace ze sprężynami

Pierwszym rodzajem materaca jest model ze sprężynami. Materac sprężynowy nazywany jest również bonellowym. Zbudowany jest ze sprężyn połączonych ze sobą. Ugina się pod ciężarem osoby, która na nim śpi. Sprężyny pokryte są warstwą ochronną wykonaną z włókna kokosowego, włosia końskiego lub trawy morskiej. Mają one na celu zabezpieczenie sprężyn przed przebiciem pokrowca i wydostaniem się na zewnątrz. Materace te są dość twarde, więc szczególnie sprawdzą się u osób o dużej masie ciała.
Drugim rodzajem materaca, w którym występują sprężyny, jest materac kieszeniowy. Sprężyny w nim znajdują się w osobnych kieszeniach wykonanych z tkaniny. Dzięki temu jest bardziej elastyczny niż materac sprężynowy. Jest to doskonały wybór dla par, ponieważ zmiana pozycji osoby, która śpi obok, nie jest mocno odczuwalna.

Materace z pianki, gąbki i lateksu

Ciekawym rozwiązaniem jest topper, czyli materac nawierzchniowy. Pełni on funkcję ochraniacza na materac oraz wyrównuje nierówności kanapy lub materaca. Jest to doskonały pomysł w przypadku braku środków na nowy materac.
Kolejnym rodzajem materaca bez sprężyn jest ten wykonany z syntetycznego lateksu i mleczka kauczukowego. Materace lateksowe są bardzo elastyczne. Z tego powodu doskonale nadają się dla osób, którym zależy na odpowiednim podparciu kręgosłupa. Poza tym jest to świetny wybór dla alergików, ponieważ materiał materaca jest antybakteryjny i antygrzybiczy.
Kolejny rodzaj materaca to model piankowy. Zależnie od wykorzystanej pianki różni się stopniem twardości i elastyczności, więc można dopasować go do swoich preferencji. 

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel