Jakie są zalety obrusów wykonanych z ceraty?
Pomimo że obrusy z ceraty nieodzownie kojarzą się ze stylem PRL, to dziś wracają w wielkim stylu. Cerata sprawdzi się w każdej kuchni – jest niezwykle praktyczna i może prezentować się nad wyraz elegancko. Cerata to obrus z tworzywa sztucznego, który chroni blat stołu przed zniszczeniem. Jest niezwykle trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Ceratę wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce. Obrus ceratowy sprawdzi się na każdym grillu i imprezie w ogrodzie. Poza tym cerata będzie idealnym podkładem do wykonywania różnych prac plastycznych i rękodzielniczych.
Cerata to tkanina lniana lub bawełniana pokryta syntetycznym impregnatem, na przykład folią PCV. Ceraty mogą mieć różne wzory i kolory, a więc można je dopasować niemal do każdego wnętrza. Powierzchnia ceraty może być matowa lub z połyskiem oraz mieć ciekawe przetłoczenia. Nadruk jest trwały i nie blaknie pod wpływem słońca, więc ceratę można rozłożyć także na stole w ogrodzie. Co więcej, płótno można dowolnie nacinać i nadawać mu określonych kształtów, co stanowi niekwestionowaną przewagę nad obrusami z tkanin.
Ceraty do nowoczesnych wnętrz
Odpowiednio dobrana cerata zagwarantuje estetyczną i bardzo klimatyczną aranżację stołu na każdą okazję. Obszerny wybór obrusów ceratowych sprawi, że nawet miłośnik nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz znajdzie coś dla siebie. Ceraty mogą mieć moletowany wzór nici do złudzenia przypominający naturalny splot tkaniny lub tłoczone koronki, które prezentują się nad wyraz elegancko na białych ceratach. Do nowoczesnych wnętrz warto wybierać ceraty o jednolitym kolorze z delikatnymi tłoczeniami, a w kuchniach urządzanych w stylu klasycznym lub rustykalnym doskonale sprawdzi się cerata imitująca obrus koronkowy. Ciekawą propozycją są ceraty transparentne i półprzeźroczyste, które pozwolą wyeksponować i zabezpieczyć blat stołu.