Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plusy i minusy prześcieradeł z gumką

2022-02-16
Plusy i minusy prześcieradeł z gumką

Prześcieradło jest kluczowym elementem pościeli. Chroni materac przed zabrudzeniem oraz pełni funkcję estetyczną. Przy wyborze prześcieradła ważny jest materiał, z którego jest wykonany. Dopasowuje się go do pory roku i indywidualnych potrzeb. Drugą ważną kwestią jest rodzaj prześcieradła. Może być ono prostokątne lub wykończone gumką. Prześcieradła z gumką mają wiele zalet i kilka wad.

Zalety prześcieradeł z gumką

Prześcieradła z gumką są świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy wiercą się w czasie snu. Sprawdzą się szczególnie na łóżkach dzieci. W przypadku zwykłego prześcieradła, przez noc zwykle połowa materiału zwija się i nie pełni swojej funkcji. W przypadku prześcieradeł z gumką nie ma takiego problemu, ponieważ gumka trzyma je na tyle mocno, by nie dało się ich ściągnąć z materaca. Prześcieradła te mają wbudowane ściągacze, które przytrzymują je przy rogach łóżka. Dzięki temu, że prześcieradło nie zsuwa się, ani nie roluje, łóżko jest skutecznie chronione przed zabrudzeniami.

Prześcieradło z gumką skutecznie chroni także boki materaca, dzięki czemu nie osiada na nich kurz. To, że materac jest dobrze chroniony, pozwala zachować go dłużej w dobrej kondycji.

Kolejnym plusem prześcieradeł z gumką jest brak konieczności poprawiania ich podczas słania łóżka.

Jakie wady ma prześcieradło z gumką?

Wady prześcieradła z gumką są mało znaczące. Jedną z nich jest to, że niektórym osobom może sprawiać problem założenie prześcieradła na materac, ponieważ trudno jest stwierdzić, która jego strona jest dłuższa.

Przez to, że prześcieradło ma gumkę i zaokrąglone rogi, może sprawiać również problemy w składaniu po praniu.

Ważne jest, aby dobrze dobrać rozmiar prześcieradła do wielkości materaca. Zarówno zbyt duże, jak i za małe prześcieradło z gumką nie będzie pełnić swojej funkcji.

Aby założyć prześcieradło z gumką, konieczne jest posiadanie materaca, który można wyciągać, ze względu na to, że prześcieradło trzeba zahaczyć o jego rogi. Nie będzie to możliwe w przypadku niektórych rodzajów kanap.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel