Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Topper, nakładka czy pokrowiec – Czym różnią się od siebie te trzy elementy?

2022-05-12
Topper, nakładka czy pokrowiec – Czym różnią się od siebie te trzy elementy?

Trzy elementy, czyli topper, nakładka czy pokrowiec, są związane z materacem, sprawiają niektórym klientom spory problem. Podstawę stanowi brak rozumienia różnic między nimi. Jednak czy są one znaczne?

Bielizna pościelowa

Na rynku można zakupić wiele rozmaitych elementów doposażenia sypialni. Jednym z nich jest bielizna pościelowa. W ten asortyment wlicza się wiele różnych produktów, które mają poprawić higienę, komfort i estetykę łóżka, materaca czy kołdry. Warto jednak przy ich zakupie kierować się jakością, która oznacza nie tylko trwałość, ale również wykonanie z odpowiednich materiałów, co przekłada się na brak np. reakcji alergicznych. Pośród rozmaitych produktów, które tworzy firma LUBATEX producent bielizny pościelowej wyróżnić można toppery, nakładki i pokrowce. I choć są to zbliżone produkty, to jednak ich przeznaczenie jest różne.

Różnice między wyrobami

Zanim dokonamy zakupu, warto wiedzieć, z czego wynikają różnice oraz nazewnictwo wyrobów. Najtańsze pokrowce na materace to nic innego jak zwykła osłona samej powierzchni do spania. Chronią ją przed zabrudzeniem i przetarciem. Na nie nakłada się dopiero prześcieradło, aby lepiej się spało. Nakładka to z kolei dodatkowy materac, którego rolą jest zwiększenie komfortu spania. Wykonywany jest najczęściej z pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury naszego ciała dostosowuje się do niego. Dodatkowo chronią właściwy materac przed przedostaniem się roztoczy, przemoknięciem, zabrudzeniem czy zniszczeniem. Toppery to wyrób z kolei bardzo zbliżony do samych nakładek, pełniący w zasadzie identyczne funkcje. Chroni materac i przedłuża jego żywotność, a także poprawia komfort siedzenia i leżenia na łóżku. Różnica polega jednak na wykonaniu z uwagi na wykorzystany innych rodzaj pianki. Stanowi więc alternatywę dla osób, dla których sama nakładka opisana wcześniej nie jest zbyt przyjemna. Jak nietrudno zauważyć, różnice niekiedy między nimi są minimalne.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel