Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PRZEŚCIERADŁA

( ilość produktów: 16 )

Wybór odpowiedniego prześcieradła może znacząco wpływać na komfort snu. W zależności od właściwości materiału z którego jest ono wykonane, będzie zależało czy wybrany przez nas model jest odpowiedni na lato czy zimę. Jedne prześcieradła będą bowiem zatrzymywały ciepło, inne zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w letnie, upalne noce. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prześcieradeł.

Czy lepsze są prześcieradła z gumką czy bez?

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na zakup prześcieradeł z gumką. Ich największą zaletą jest fakt, że posiadają elastyczne krawędzie, które idealnie dopasowują się do kształtu łóżka. Często również zwraca się uwagę na to, że prześcieradła z gumką nie ściągają się w trakcie naszego snu, przez co są o wiele wygodniejsze i komfortowe, także pod tym względem, że rano można łatwiej pościelić łóżko.

Jaki rodzaj prześcieradła wybrać?

W sprzedaży posiadamy różne rodzaje prześcieradeł, które z pewnością zadowoloną nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadamy prześcieradła o różnych wymiarach, dzięki czemu z pewnością znajdą Państwo taki rozmiar, który będzie odpowiadał wielkości łóżka.

Prześcieradła frotte

Zaletą materiału frotte jest przede wszystkim jej miękkość i delikatność w dotyku. Prześcieradła frotte są wytrzymałe i elastyczne. Można go rozciągać bez obawy, że rozerwie się czy uszkodzi. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza przy naciąganiu prześcieradła z gumką na materac. Dzięki temu można idealnie dopasować prześcieradło do materaca tak, że nie pozostają na nim zagniecenia.

Prześcieradła bawełniane

Prześcieradła bawełniane ze względu na swoje hipoalergiczne właściwości są szczególnie zalecana dla alergików. Taki materiał jest przyjazny dla skóry i nie wywołuje podrażnień. Prześcieradła bawełniane zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra w nocy oddycha i nie poci się. W dodatku są one wytrzymałe, dzięki czemu mogą być użytkowane nawet przez lata.

O czym pamiętać wybierając prześcieradło?

Prześcieradła bawełniane, z gumką czy frotte – każde z nich posiada zalety, które przemawiają za podjęciem decyzji dotyczącej tego konkretnego produktu. Warto jednak kierować się przede wszystkim tym, że prześcieradło powinno być warstwą ochraniającą materac, która dodatkowo zapewni miły i komfortowy sen. Dlatego dobór prześcieradła to kwestia bardzo indywidualna. W przypadku prześcieradła z bawełny na uwagę zasługuje fakt, że przepuszcza ono powietrze i odprowadza wilgoć. Dodatkowo gwarantuje miękkość i komfort użytkowania. To też świetny materiał dla alergików. Prześcieradła frotte to z kolei tańsza alternatywa o miękkiej strukturze. Z uwagi na swoją chropowatą powierzchnię, nie każdy jednak będzie ich fanem. Sprawdzą się szczególnie zimą, gwarantując izolację cieplną. Prześcieradła z gumką to natomiast większy komfort spania, ponieważ materiał nie przesuwa się w trakcie użytkowania i nie ma potrzeby jego nieustannego poprawiania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prześcieradeł które proponujemy jako producent Lubatex.

pixel