Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MASECZKI JEDNORAZOWE

( ilość produktów: 1 )

Chirurgiczne maseczki jednorazowe to jeden z najlepszych i najbardziej higienicznych sposobów na zapobieganie rozpowszechnianiu się wirusów w najbliższym otoczeniu. Posiadają one wysoki poziom filtracji – nawet do 98%, w przypadku trójwarstwowych maseczek polipropylenowych. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są to produkty antywirusowe, a jedynie chroniące przed rozpowszechnianiem się wirusów. Ich skuteczność jest zależna w głównej mierze od prawidłowego użytkowania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą maseczek jednorazowych.

Jak prawidłowo nosić maseczkę jednorazową?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że maseczki jednorazowej nie należy prać ani dezynfekować. Po użyciu należy ją wyrzucić i założyć nową. Maseczki jednorazowe należy nosić nie dłużej niż przez 40 minut. Po tym czasie maseczka nasiąka wilgocią z wydmuchiwanego przez użytkownika powietrza przez co zmniejsza się jej poziom filtracji. W trakcie noszenia nie należy zsuwać maseczki na brodę, dotykać wierzchniej i wewnętrznej strony rękoma, a także ponownie wkładać raz zdjętą maseczkę. Takie zachowania mogą przynieść skutki przeciwne do zamierzonych i zamiast zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa, jeszcze zwiększą ryzyko zakażenia.

Jednorazowe maseczki ochronne marki Lubatex

W naszej ofercie znajdą Państwo trójwarstwowe maseczki jednorazowe wykonane ze 100% polipropylenu. Wykonane są one z bezwonnego materiału o dobrych właściwościach filtracyjnych. Ich dużą zaletą jest posiadanie drucika na nos, dzięki któremu można dopasować maseczkę do kształtu twarzy. Dobrze dopasowana maseczka nie powinna utrudniać oddychania ani powodować dyskomfortu np. związanego z zaparowującymi okularami.

Maseczki jednorazowe – dlaczego warto je nosić?

Maseczki jednorazowe to produkty, które pozwalają zabezpieczyć użytkownika przed ewentualnymi wirusami. Są skuteczną barierą zarówno dla zanieczyszczeń z zewnątrz, jak i ze środka maseczki. Oznacza to, że użytkownik, który np. przechodzi grypę, nie zarazi drogą kropelkową innych osób z otoczenia. Wykonane z miękkie materiału zapewniają tez składaną budowę, dzięki czemu doskonale dopasowują się do kształtu twarzy. W efekcie nie ograniczają pola widzenia i pozwalają swobodnie wykonywać swoje zadania. Składana budowa powoduje z kolei, że maska chroni swoje wewnętrzne powierzchnie. Dlatego części, które stykają się z ustami oraz nosem zawsze pozostają czyste. Maseczkę można zdjąć i założyć tyle razy, ile się chce bez martwienia o to, że zabrudzi się od wewnątrz.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą maseczek jednorazowych dostępnych w Lubatex.

pixel